full screen background image

Közösen ünnepelt Székesfehérvár és Fejér megye

Közösen ünnepelt Székesfehérvár és Fejér megye

2022.03.15. Közösen ünnepelte Székesfehérvár Megyei Jogú Város és a Fejér Megyei Önkormányzat március 15-ét. Székesfehérvár belvárosában, fehérvári fiatalok közreműködésével látványos utcaszínházi előadás elevenítette fel az 1848-49-es eseményeket, majd dr. Cser-Palkovics András polgármester és Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke köszöntötték az ünneplőket.

Két év után ebben az esztendőben újra visszatért az utcaszínház a Városház térre, hogy fehérvári diákokkal a főszerepben megidézze a 174 évvel ezelőtti történelemfordító nap eseményeit.

Az előadást követően elsőként dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere köszöntötte az ünneplőket, aki elmondta: „Adjunk hálát Magyarország szabadságáért, védjük meg hazánk önrendelkezését, védjük meg országunk és városunk biztonságát és soha, semmilyen körülmények között ne kockáztassuk azt! A márciusi ifjakkal kezdve hét nemzedék adta vérét és életét a nemzet szabadságáért, azért, hogy nekünk már ne kelljen.”

Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke beszédében kiemelte: most, 2022 márciusának idusán ismét szükség van arra a bátorságra, kitartásra és hősiességre, mellyel őseink megvívták csatájukat. „Egy pillanatra sem felejthetjük el ugyanakkor, hogy a mi tavaszi hadjáratunk legnagyobb ütközetét a most április 3-án tartandó országgyűlési választások jelentik. Ez lesz a sorsdöntő pillanat számunkra. Alig egy hónapon belül meg kell hoznunk egy komoly és felelősségteles döntést. El kell döntenünk, hogy mit akarunk. Előre akarunk menni vagy hátra? A jövőt vagy a múltat választjuk? A magyar érdeket képviseljük, vagy behódolunk a külföldi érdekeknek? Petőfit idézve: „Rabok legyünk vagy szabadok?” – tette hozzá Dr. Molnár Krisztián.

A beszédeket követően a megemlékezők közösen vonultak át a Fekete Sas Szálló épületéhez, ahol koszorúzással zárult az ünnepi program.

Forrás: Fejér Megyei Önkormányzat




Vélemény, hozzászólás?