full screen background image

Megemlékezés Nagykanizsán

Megemlékezés Nagykanizsán

2026.06.22. A Polgári Dél-Zaláért Alapítvány szervezett főhajtást kedden a nagykanizsai vasútállomáson a hortobágyi kényszermunkatáborokba elhurcolt zalai családokra emlékezve.

A megemlékezésen olyanok is részt vettek, akik még gyerekként élték túl a magyar Gulágot. Az emlékezők mellett jelen volt az eseményen Cseresnyés Péter, valamint Bata Hajnalka, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke is, beszédében kiemelve: egy nemzet addig marad szabad, amíg nem mond szuverenitásáról.

Fotó és forrás: Zalai Hírlap




Vélemény, hozzászólás?