full screen background image

Új óvoda és bölcsőde épült Helvécián

Új óvoda és bölcsőde épült Helvécián

2019.10.10. Új óvoda és bölcsőde épült európai uniós forrásból, több mint 420 millió forintból Helvécián – közölte a Bács-Kiskun megyei önkormányzat az MTI-vel.

A közlemény szerint a nagyközségben korábban egy óvoda és annak egy tagóvodája működött, bölcsőde pedig nem volt. A tagóvodának azonban már sem az épülete és a területe, sem pedig az infrastrukturális állapota és a felszereltsége nem felelt meg a kor elvárásainak.

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázatán elnyert támogatásból a régi, három csoporttal működő tagóvoda helyett annak szomszédságában egy új, négy csoportszobás, összesen száz gyermek befogadását biztosító óvoda, valamint egy három csoportszobás, 36 kisgyermek elhelyezésére alkalmas bölcsőde épült.

A beruházás során energiatakarékos és környezetkímélő épületgépészeti megoldásokat alkalmaztak, de a korszerű épület akadálymentes is.

Mindkét intézménybe berendezési és felszerelési tárgyakat, valamint fejlesztési eszközöket is vásároltak.

* A kép illusztráció

MTI




Vélemény, hozzászólás?