full screen background image
Search
2018. december 14. péntek -
  • :
  • :

Választás 2018. – országszerte tarolt a Fidesz-KDNP

Választás 2018. – országszerte tarolt a Fidesz-KDNP

2018.04.08. A pártok parlamenti mandátumainak száma a parlamentbe jutott egyéni képviselők a leadott szavazatok 98,5 százalékának összesítése után a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint.

A leadott szavazatok 98,96 százalékának összesítése után a pártok parlamenti mandátumainak száma a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint.

1. FIDESZ-KDNP: egyéni választókerület: 91, országos lista: 43, összesen: 134, a parlamenti mandátumok aránya: 67,34 százalék.
2. JOBBIK: egyéni választókerület: 1, országos lista: 24, összesen: 25, a parlamenti mandátumok aránya: 12,56 százalék.
3. MSZP-PÁRBESZÉD: egyéni választókerület: 8, országos lista: 12, összesen: 20, a parlamenti mandátumok aránya: 10,05 százalék.
4. DK: egyéni választókerület: 3, országos lista: 6, összesen: 9, a parlamenti mandátumok aránya: 4,52 százalék.
5. LMP: egyéni választókerület: 1, országos lista: 7, összesen: 8, a parlamenti mandátumok aránya: 4,02 százalék.
6. EGYÜTT: egyéni választókerület: 1, országos lista: 0, összesen: 1, a parlamenti mandátumok aránya: 0,50 százalék.
Független: egyéni választókerület: 1, országos lista: 0, összesen: 1, a parlamenti mandátumok aránya: 0,50 százalék.
MAGYARORSZÁGI NÉMETEK ORSZÁGOS: kedvezményes mandátum: 1, összesen: 1, a parlamenti mandátumok aránya: 0,50 százalék.

Összesen: egyéni választókerület: 106, országos lista: 92, kedvezményes mandátum: 1, összesen: 199, a parlamenti mandátumok aránya: 100,00 százalék.

A leadott szavazatok 98,5 százalékának összesítése után a következő egyéni képviselők kerültek a parlamentbe a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint. A mandátumot szerzett képviselők listája választókerületenként:

Budapest 1.vk. Csárdi Antal (LMP)
Budapest 2.vk. Simicskó István (FIDESZ-KDNP)
Budapest 3.vk. Gulyás Gergely (FIDESZ-KDNP)
Budapest 4.vk. Varga Mihály (FIDESZ-KDNP)
Budapest 5.vk. Oláh Lajos (DK)
Budapest 6.vk. Kocsis Máté (FIDESZ-KDNP)
Budapest 7.vk. Hiszékeny Dezső (MSZP-PÁRBESZÉD)
Budapest 8.vk. Tóth Csaba (MSZP-PÁRBESZÉD)
Budapest 9.vk. Burány Sándor (MSZP-PÁRBESZÉD)
Budapest 10.vk. Szabó Timea (MSZP-PÁRBESZÉD)
Budapest 11.vk. Varju László (DK)
Budapest 12.vk. Hajdu László (DK)
Budapest 13.vk. Szatmáry Kristóf (FIDESZ-KDNP)
Budapest 14.vk. Dunai Mónika (FIDESZ-KDNP)
Budapest 15.vk. Kunhalmi Ágnes (MSZP-PÁRBESZÉD)
Budapest 16.vk. Hiller István (MSZP-PÁRBESZÉD)
Budapest 17.vk. Szabó Szabolcs (EGYÜTT)
Budapest 18.vk. Molnár Gyula (MSZP-PÁRBESZÉD)

Baranya megye 1.vk. Mellár Tamás (Független)
Baranya megye 2.vk. Hoppál Péter (FIDESZ-KDNP)
Baranya megye 3.vk. Hargitai János (FIDESZ-KDNP)
Baranya megye 4.vk. Nagy Csaba (FIDESZ-KDNP)

Bács-Kiskun megye 1.vk. Salacz László (FIDESZ-KDNP)
Bács-Kiskun megye 2.vk. Zombor Gábor (FIDESZ-KDNP)
Bács-Kiskun megye 3.vk. Font Sándor (FIDESZ-KDNP)
Bács-Kiskun megye 4.vk. Lezsák Sándor (FIDESZ-KDNP)
Bács-Kiskun megye 5.vk. Bányai Gábor (FIDESZ-KDNP)
Bács-Kiskun megye 6.vk. Zsigó Róbert (FIDESZ-KDNP)

Békés megye 1.vk. Herczeg Tamás (FIDESZ-KDNP)
Békés megye 2.vk. Dankó Béla (FIDESZ-KDNP)
Békés megye 3.vk. Kovács József (FIDESZ-KDNP)
Békés megye 4.vk. Simonka György (FIDESZ-KDNP)

Borsod-Abaúj-Zemplén megye 1.vk. Csöbör Katalin (FIDESZ-KDNP)
Borsod-Abaúj-Zemplén megye 2.vk. Hubay György (FIDESZ-KDNP)
Borsod-Abaúj-Zemplén megye 3.vk. Riz Gábor (FIDESZ-KDNP)
Borsod-Abaúj-Zemplén megye 4.vk. Demeter Zoltán (FIDESZ-KDNP)
Borsod-Abaúj-Zemplén megye 5.vk. Hörcsik Richárd (FIDESZ-KDNP)
Borsod-Abaúj-Zemplén megye 6.vk. Koncz Ferenc (FIDESZ-KDNP)
Borsod-Abaúj-Zemplén megye 7.vk. Tállai András (FIDESZ-KDNP)

Csongrád megye 1.vk. Szabó Sándor (MSZP-PÁRBESZÉD)
Csongrád megye 2.vk. B Nagy László (FIDESZ-KDNP)
Csongrád megye 3.vk. Farkas Sándor (FIDESZ-KDNP)
Csongrád megye 4.vk. Lázár János (FIDESZ-KDNP)

Fejér megye 1.vk. Vargha Tamás (FIDESZ-KDNP)
Fejér megye 2.vk. Törő Gábor (FIDESZ-KDNP)
Fejér megye 3.vk. Tessely Zoltán (FIDESZ-KDNP)
Fejér megye 4.vk. Pintér Tamás (JOBBIK)
Fejér megye 5.vk. Varga Gábor (FIDESZ-KDNP)

Győr-Moson-Sopron megye 1.vk. Simon Róbert Balázs (FIDESZ-KDNP)
Győr-Moson-Sopron megye 2.vk. Kara Ákos (FIDESZ-KDNP)
Győr-Moson-Sopron megye 3.vk. Gyopáros Alpár (FIDESZ-KDNP)
Győr-Moson-Sopron megye 4.vk. Barcza Attila (FIDESZ-KDNP)
Győr-Moson-Sopron megye 5.vk. Nagy István (FIDESZ-KDNP)

Hajdú-Bihar megye 1.vk. Kósa Lajos (FIDESZ-KDNP)
Hajdú-Bihar megye 2.vk. Pósán László (FIDESZ-KDNP)
Hajdú-Bihar megye 3.vk. Tasó László (FIDESZ-KDNP)
Hajdú-Bihar megye 4.vk. Vitányi István (FIDESZ-KDNP)
Hajdú-Bihar megye 5.vk. Bodó Sándor (FIDESZ-KDNP)
Hajdú-Bihar megye 6.vk. Tiba István (FIDESZ-KDNP)

Heves megye 1.vk. Nyitrai Zsolt (FIDESZ-KDNP)
Heves megye 2.vk. Horváth László (FIDESZ-KDNP)
Heves megye 3.vk. Szabó Zsolt (FIDESZ-KDNP)

Jász-Nagykun-Szolnok megye 1.vk. Kállai Mária (FIDESZ-KDNP)
Jász-Nagykun-Szolnok megye 2.vk. Pócs János (FIDESZ-KDNP)
Jász-Nagykun-Szolnok megye 3.vk. Kovács Sándor (FIDESZ-KDNP)
Jász-Nagykun-Szolnok megye 4.vk. Boldog István (FIDESZ-KDNP)

Komárom-Esztergom megye 1.vk. Bencsik János (FIDESZ-KDNP)
Komárom-Esztergom megye 2.vk. Völner Pál (FIDESZ-KDNP)
Komárom-Esztergom megye 3.vk. Czunyiné Dr. Bertalan Judit (FIDESZ-KDNP)

Nógrád megye 1.vk. Becsó Károly (FIDESZ-KDNP)
Nógrád megye 2.vk. Balla Mihály (FIDESZ-KDNP)

Pest megye 1.vk. Aradszki András (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 2.vk. Csenger-Zalán Zsolt (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 3.vk. Hadházy Sándor (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 4.vk. Rétvári Bence (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 5.vk. Tuzson Bence (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 6.vk. Vécsey László József (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 7.vk. Szűcs Lajos (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 8.vk. Bóna Zoltán (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 9.vk. Czerván György (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 10.vk. Pogácsás Tibor (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 11.vk. Pánczél Károly (FIDESZ-KDNP)
Pest megye 12.vk. Földi László (FIDESZ-KDNP)

Somogy megye 1.vk. Gelencsér Attila (FIDESZ-KDNP)
Somogy megye 2.vk. Szászfalvi László (FIDESZ-KDNP)
Somogy megye 3.vk. Móring József Attila (FIDESZ-KDNP)
Somogy megye 4.vk. Witzmann Mihály (FIDESZ-KDNP)

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 1.vk. Szabó Tünde (FIDESZ-KDNP)
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 2.vk. Vinnai Győző (FIDESZ-KDNP)
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 3.vk. Seszták Miklós (FIDESZ-KDNP)
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 4.vk. Tilki Attila (FIDESZ-KDNP)
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 5.vk. Kovács Sándor (FIDESZ-KDNP)
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 6.vk. Simon Miklós (FIDESZ-KDNP)

Tolna megye 1.vk. Horváth István (FIDESZ-KDNP)
Tolna megye 2.vk. Potápi Árpád János (FIDESZ-KDNP)
Tolna megye 3.vk. Süli János (FIDESZ-KDNP)

Vas megye 1.vk. Hende Csaba (FIDESZ-KDNP)
Vas megye 2.vk. Ágh Péter (FIDESZ-KDNP)
Vas megye 3.vk. V.Németh Zsolt (FIDESZ-KDNP)

Veszprém megye 1.vk. Ovádi Péter (FIDESZ-KDNP)
Veszprém megye 2.vk. Kontrát Károly (FIDESZ-KDNP)
Veszprém megye 3.vk. Fenyvesi Zoltán (FIDESZ-KDNP)
Veszprém megye 4.vk. Kovács Zoltán (FIDESZ-KDNP)

Zala megye 1.vk. Vigh László (FIDESZ-KDNP)
Zala megye 2.vk. Manninger Jenő (FIDESZ-KDNP)
Zala megye 3.vk. Cseresnyés Péter (FIDESZ-KDNP)

MTI




Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

More in Bács-Kiskun megye, Baranya megye, Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Budapest, Csongrád megye, Fejér megye, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar megye, Heves megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Komárom-Esztergom megye, Magyarország, népszavazás, Nógrád megye, Pest megye, Somogy megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Tolna megye, választás, Vas megye, Veszprém megye
Close