full screen background image
Search
2019. november 22. péntek -
  • :
  • :

Kiváló sportolókat köszöntött a Tolna Megyei Önkormányzat

Kiváló sportolókat köszöntött a Tolna Megyei Önkormányzat

2016.03.03. A Vármegyeházán gyűltek össze Tolna megye legjobb sportolói, akiket Fehérvári Tamás elnök, és Kozmann György sportért felelős helyettes államtitkár köszöntött a Megyei Önkormányzat és a Sportszövetségek Szövetsége hagyományos díjátadó rendezvényén. 2015-ben félszáz sportkiválóság ért el előkelő helyezést hazai és világversenyeken egyaránt.

Fehérvári Tamás elismerését fejezte ki a sportolók eredményeit illetően, amelyek eléréséhez nélkülözhetetlen volt a kiváló szakmai háttér, és nagy segítséget jelentettek a támogatók is. Az elnök a megyei közgyűlés további segítségéről biztosította a sportélet szereplőit, hiszen a sporteredmények rendkívül kedvezően járulnak hozzá Tolna megye megítéléséhez, mind az országos, mind a nemzetközi színtéren.

„A mozgás minden élet okozója” – da Vinci gondolataival folytatva felhívta a figyelmet, hogy a sportnak kiemelt jelentősége van az életben, így a megyei társadalom életében is. A szépszámú eredmények láttán kiváltképp jó érzés Tolna megyeinek lenni – zárta beszédét.

Kozmann György örömét fejezte ki, hogy a megyében számos sport immár sikersportnak is tekinthető. A helyettes államtitkár elmondta: a kormány stratégiai ágazatként tekint a sportra, amellyel például az egészségügyi helyzetet is javítani lehet.

Záró szavaiban a példaképek szükségességére hívta fel a figyelmet, akik által a fiatalabb generáció a sportpályát választja.


A képen Fehérvári Tamás, a megyei közgyűlés elnöke Makovinyi Dorottyával és edzőjével Kiss Gáborral, illetve Péri Gergő Gáborral és edzőjével, Bernáth Gáborral. Fotó: Ótós Réka

Az ünnepélyes díjkiosztóról további fotókat  talál a Tolna Megyei Önkormányzat Facebook oldalán – kattintson!

TOLNA MEGYE VILÁGVERSENYEKEN I-VI. HELYEZÉST ELÉRT SPORTOLÓI 2015. ÉVBEN.

CSELGÁNCS

Pupp Réka

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Hangyási László

– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 1. hely (Ausztria) és 3. hely (Szlovákia)

– Európa Kupa 1. hely (Olaszország)

Bor Barna

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Hangyási László

– eredményei:  – Világbajnokság 7. hely (Kazahsztán)

– Masters 2. hely (Marokkó)

– Grand Slam 1. hely (Azerbajdzsán)

Csoknyai László

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Hangyási László

– eredményei:  – Grand Slam 3. hely (Egyesült Arab Emírségek)

– Grand Prix 3. hely (Üzbegisztán)

ÍJÁSZAT

Nagy Nikolett

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila

– eredményei:  – UP Világbajnokság 1. hely (Gödöllő)

– UP Országos Bajnokság 1. hely

Kovács Gábor Zsigmond

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila

– eredményei:  – Csapat Világbajnokság 1. hely (Gödöllő)

– Európa Bajnokság 2. hely (Horvátország)

Alexandra Manea

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila

– eredményei:  – Világbajnokság 2. hely (Gödöllő)

– Európa Bajnokság 3. hely (Horvátország)

– Országos Bajnokság 2 x 1. hely

Berényi Balázs

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila

– eredményei:  – Csapat Világbajnokság 4. hely (Gödöllő)

Huszár Zoltán

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila

– eredményei:  – Csapat Világbajnokság 4. hely (Gödöllő)

Szaka Gyula

– klubja: Tolnai Tájak Íjász Egyesület, edzője: Nagy Attila

– eredményei:  – Csapat Világbajnokság 4. hely (Gödöllő)

Hipszki Edit

– klubja: Celőke Mezőföldi Íjász Egyesület, edzője: Makai János

– eredményei:  – Európa Bajnokság 1. hely (Horvátország)

– Országos Bajnokság 1. hely

Makai János

– klubja: Celőke Mezőföldi Íjász Egyesület, edzője: –

– eredményei:  – Európa Bajnokság 3. hely (Horvátország)

Makai Róbert

– klubja: Celőke Mezőföldi Íjász Egyesület, edzője: Makai János

– eredményei:  – Európa Bajnokság 3. hely (Horvátország)

– Országos Bajnokság 1. hely és 2 x 2. hely

Szendi Zoltán

– klubja: Celőke Mezőföldi Íjász Egyesület, edzője: Makai János

– eredményei:  – Európa Bajnokság 6. hely (Horvátország)

KAJAK-KENU

Kiszli Vanda

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Meczker András

– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 1. hely (Szlovénia)

– UP Világbajnokság 1. hely (Győr)

– Világbajnokság 6. hely (Győr)

Fritz Anett

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Meczker András

– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 3. hely (Szlovénia)

– UP Világbajnokság 1. hely (Győr)

Pupp Noémi

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Meczker András

– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 2 x 1. hely (Románia)

Koleszár Zoltán

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Bedecs Ferenc

– eredményei:  – UP Világbajnokság 6. hely (Portugália)

– UP Világbajnokság 1. hely és 2. hely (Győr)

Somorácz Tamás

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Tokár Krisztián

– eredményei:  – Világbajnokság 3. hely (Olaszország)

Boros Adrián

– klubja: Tolna-Vízmű Kajak-Kenu Sportegyesület, edzője: Barina József

– eredményei:  – Európa Bajnokság 2. hely és 5. hely (Szlovénia)

– Világbajnokság 1. hely és 2. hely (Győr)

Korsós Zsófia

– klubja: Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület, edzői: Jámbor Attila és Jámborné Inger Nikoletta

– eredményei:  – UP Világbajnokság 2. hely (Győr)

Nagy Viktória

– klubja: Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület, edzői: Jámbor Attila és Jámborné Inger Nikoletta

– eredményei:  – UP Világbajnokság 2. hely (Győr)

KARATE

Kaszás Maja

– klubja: Bátaszék Sportegyesület, edzője: Nagy Ákos

– eredményei:  – Szlovák Open 3. hely

– Rumi Games 3. hely

– Tatami Kupa 1. hely

Mórocz Ákos

– klubja: Bátaszék Sportegyesület, edzője: Nagy Ákos

– eredményei:  – Szlovák Open 3. hely

– Budapest Open 2. hely

Babos Csaba

– klubja: Bátaszék Sportegyesület, edzője: Nagy Ákos

– eredményei:  – Veterán Európa Bajnokság 2 x 1. hely

ÖKÖLVÍVÁS

Bencze Eszter

– klubja: Unio Box Team, edzője: Gál Miklós

– eredményei:  – UP Európa Bajnokság 3. hely (Keszthely)

– UP Országos Bajnokság 1. hely

RÁDIÓAMATŐR

Lakatos László

– klubja: Szekszárdi Rádió Klub, edzője: –

– eredményei:  – Világbajnokság 4. hely és 8. hely (Macedónia)

 

TOLNA MEGYE SPORTÁGANKÉNTI LEGJOBBJAI 2015. ÉVBEN.

AMERIKAI FUTBALL

Gyarmati Máté

– klubja: Szekszárdi Rosszcsontok Amerikai Futball Egyesület

– edzője: Sződy Ferenc [oklevelet átveszi: Szabó Ferenc, elnök]

– eredményei:  – Magyar Divízió II. Bajnokság 2. hely

ASZTALITENISZ

Madarász Dóra Csilla

– klubja: Szekszárd Asztalitenisz Club, edzője: Türei Ferenc

– eredményei:  – Országos Bajnokság 3 x 1. hely

Szőts Patrik

– klubja: Bonyhád Vasas Asztalitenisz Club, edzője: Teleki Zsolt

– eredményei:  – Megyebajnokság 2 x 1. hely és 2. hely

ATLÉTIKA

Tóth Lili Anna

– klubja: Dombóvári Vasutas Sportegyesület, edzője: Fazekas Gáspár

– eredményei:  – Fedett Pályás Országos Bajnokság 2. hely

– UP Országos Bajnokság 5 x 1. hely

– UP Világbajnokság 11. hely

– 3000 m akadályfutásban junior magyar csúcs

Erdélyi Zoltán

– klubja: Szekszárdi Sportközpont, edzője: Scherer Tamás

– eredményei:  – UP Országos Bajnokság 2. hely (tízpróba), 2 x 4. hely (távolugrás, hármas ugrás)

KÉZILABDA

Szabó Dominika

– klubja: Tamási Kézilabda Club, edzője: Varga László

– eredményei:  – NB II. 5. hely és góllövő lista 1. hely

– UP NB II. 1. hely és góllövő lista 2. hely

– Megyebajnokság 1. hely és góllövő lista 1. hely

Szabó Tibor

– klubja: Hőgyész Sport Club, edzője: Barabás Lajos

– eredményei:  – NB II. 5. hely

KOSÁRLABDA

Theodoreán Alexandra

– klubja: Kosárlabda Sport Club Szekszárd, edzője: Magyar Gergely

– eredményei:  – 2014/2015. évi NB I. 8. hely

Tóth Ádám

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Schmidt Béla

– eredményei:  – 2014/2015. évi NB I. 3. hely

LABDARÚGÁS

Varga Adél

– klubja: Tolna-Mözsi Futsal Sportegyesület, edzője: Frank Tamás

– eredményei:  – 2014/2015. évi NB I. 7. hely

– válogatott szereplés 6 alkalommal

Bartha László

– klubja: Paks Futball Club, edzője: Csertői Aurél

– eredményei:  – 2014/2015. évi NB I. 5. hely

LOVASSPORT

Balogh Mariann

– klubja: Kabakán Lovarda, edzője: Kapoli István

– eredményei:  – Megyebajnokság 1. hely (díjugratás)

Kákonyi Norbert

– klubja: Faddi Sportegyesület, edzője: Kákonyi István

– eredményei:  – Országos Bajnokság 3. hely (fogathajtás)

– Világbajnokság 31. hely (fogathajtás)

RÁDIÓAMATŐR

Antal Bíborka

– klubja: Szekszárdi Rádió Klub, edzője: Tóth Csaba

– eredményei:  – Országos Bajnokság 3 x 1. hely

SÚLYEMELÉS

Horváth Attila Fülöp

– klubja: Tamási Koppány Sportegyesület, edzője: Mizov Márton

– eredményei:  – UP Országos Bajnokság 1. hely és 3. hely

– Iskolás Országos Bajnokság 1. hely

– Suzuki Kupa 1. hely

– Ireg Kupa 1. hely

– Tam-Bau Kupa 1. hely

TÁJFUTÁS

Makovinyi Dorottya

– klubja: Paksi Sportegyesület, edzője: Kiss Gábor

– eredményei:  – Országos Bajnokság 4 x 7. hely, 8. hely, 9. hely és 11. hely

– Postás Kupa 4. hely

Péri Gergő Gábor

– klubja: Fehérlófia Sportegyesület, edzője: Bernáth Zsolt

– eredményei:  – Országos Bajnokság 6. hely

– Hungária Kupa 7. hely

– Honvéd Kupa 2. hely

– Transylvania Open 4. hely

TEKE

Sztanóné Körösztös Lívia

– klubja: Atomerőmű Sportegyesület, edzője: Fenes László

– eredményei:  – Iparági Verseny 3. hely és 2 x 6. hely

– Négy Évszak Versenysorozat 2 x 2. hely és 3. hely

Erős Ferenc

– klubja: Szekszárdi Vízitársulat Sportegyesület, edzője: Németh Sándor

– eredményei:  – Megyebajnokság 1. hely

– Területi Bajnokság 1. hely

TENISZ

Lisztmajer Tamás

– klubja: Paksi Sportegyesület, edzője: –

– eredményei:  – 2015. január havi egyéni ranglista helyezés: 209.

– Országos Csapatbajnokság III. osztály 5. hely

– Rendőr Európa Bajnokság résztvevő

TERMÉSZETJÁRÁS

Jakab Éva

– klubja: Demeter Egyesület, edzője: –

– eredményei:  – Országos Bajnokság 7. hely

– Országos Csapatbajnokság 5. hely

– Mátra Kupa 1. hely

Mihályi Zsolt

– klubja: Demeter Egyesület, edzője: –

– eredményei:  – Országos Bajnokság 1. hely

– Országos Csapatbajnokság 5. hely

TRIATLON

Dr. Schranz Róbert

– klubja: Dynamic Triatlon Club, edzője: –

– eredményei:  – Országos Bajnokság 2 x 1. hely (duatlon)

– Országos Bajnokság 1. hely, 2. hely és 7. hely (triatlon)

– Ranglista Verseny 1. hely (triatlon)

ÚSZÁS

Fehérvári Réka

– klubja: Dombóvári Sportiskola Egyesület, edzője: Virovecz Richárd,

– eredményei:  – Országos Vidék Bajnokság 3. hely

– UP Országos Bajnokság 12. hely

Király Dániel

– klubja: Dombóvári Sportiskola Egyesület, edzője: Virovecz Richárd

– eredményei:  – UP Országos Bajnokság 2 x 1. hely, 2 x 2. hely és 3 x 3. hely

VÍVÁS

Ruppert Gábor

– klubja: Szekszárdi Kórház Sportkör, edzője: Garay Előd

– eredményei:  – Pünkösdi Kupa 1. hely

– Megyebajnokság 1. hely

 

– Mikulás Kupa 1. hely




Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

More in elismerések, Fehérvári Tamás, Kozmann György, önkormányzat, sport
Close